Zeynep KARABUDAK

Elif KAYIKCIOĞLU

Tuba ÖKSÜZ

Ahmet AKPINAR

Hüseyin Ali AKTEPE

2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen "2 Nisan Dünya Otizmin Farkındalık Günü" kapsamında ilimizde otizm farkındalığı yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Vali Ersin Yazıcı, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle yayımladığı mesajda:

"2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 'Dünya Otizm Farkındalık Günü' olarak ilan edilmiştir.

Otistik çocuklarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

Her çocuğumuzun, en iyi eğitimi alması bizim öncelikli hedefimizdir. Otizmin bugün için bilinen tek tedavisi özel eğitimdir.  Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezimiz, özel çocuklarımızın topluma kazandırılmasında ve onların eğitimlerini en iyi şekilde almaları için gücümüze güç katmaktadır.

Memnuniyetle belirtmeliyim ki, yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel hayata katılmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün daha iyiye gidiyor. İlimizde de bunun yansımalarını görüyoruz.

Güçlü ve dinamik bir yapıya sahip devletimiz, engellilerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarının çözümünde gücünü her daim hissettirerek, duyarlılık ve farkındalık yaratma yolunda ilerlemeye devam edecektir.

2015 yılının Rize için devlet kurumlarıyla, alanda çalışan güçlü sivil toplum kuruluşları arasında nitelikli işbirliğine vesile olmasını, bu sinerjinin toplumda daha yüksek düzeyde otizm farkındalığı oluşturmasını diliyorum.

Bu çocuklar için hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şekliyle yerine getirmeliyiz. Kapımız ve gönlümüz her zaman kendilerine açık olacak. Bütün otizmli çocuklarımızı, ailelerini, eğitmenlerini, sevenlerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum."  

Yasemin ÖZBEK

ayşenur kibar

Beyza Nur KARABULUT

gonul elcisi
Merve AKÇAY

Faaliyetler

evrim koloğlu keser

Saime GENÇ

  En Gönüllü İlçeler
Merkez 1028
Ardeşen 212
Fındıklı 200
Diğer İlçeler
Esra ALEMDAROĞLU

Selda YANIKLAR

Büşra URUÇ