Hatice YILMAZ

Yasemin ÖZBEK

Kübra KILIÇ

Ders Desteği
Dilara SOYYİĞİT

Esra ALEMDAROĞLU

Yılın Annesi Seçiliyor

Maddi imkansızlıklara ve çileli hayatına rağmen ayakta kalmaya çalışan anne adayımız; yedi çocuk dünyaya getirmiştir. Dört kız çocuğunu kalıtsal bir hastalıktan dolayı kaybetmiş ve halen iki kız çocuğunun sağlık sorunlarıyla uğraşmaktadır

1

Oğlu ve iki torunu ile birlikte yaşayan 66 yaşındaki anne adayımız; torunlarının bakımını üstlenmiştir. Otizmli olan torunlarından birinin tüm eğitim programlarına en az diğer anneler kadar aktif olarak katılmaktadır.

2

İki çocuğundan biri bedensel ve zihinsel engelli olan anne adayımız; eşinden ayrı olmasına rağmen çocuklarıyla maddi imkansızlıklara aldırmadan her şekilde ilgilenmektedir.

3

Biri otizmli diğeri de kas zayıflığı engeli olan iki çocuk sahibi anne adayımız; eşinden kalan emekli maaşı ile ve çocukları için aldığı sosyal yardımla çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

4

İki engelli çocuk sahibi olan anne adayımız; kendi sağlık sorunları olmasına ve ameliyat olması gerekmesine rağmen fedakarlık ederek çocuklarının bakımıyla ilgilenmektedir.

5

Akraba evliliği yapan anne adayımız; ailevi sorunlarına rağmen büyük fedakarlıklarla iki çocuk yetiştirmiştir. Çocuklarından biri Üniversiteyi birincilikle bitirmiş, diplomasını annesine hediye etmiştir.

6

Üç çocuk dünyaya getiren anne adayımızın çocuklarından biri 2 yaşındayken yanlışlıkla deterjan içmiş, yemek borusu alınmak zorunda kalınmıştır. Defalarca operasyon geçiren çocuğun tedavisi halen devam etmektedir.

7

Dört çocuğu olan anne adayımız; ikiz olan kız çocuklarını 3 ay arayla kaybetmiştir. Diğer iki erkek çocuğu da yatalaktır. Geçirdiği bir kazada kaburgası kırıldığından belinde ve ayağında platin vardır. Buna rağmen çocuklarıyla ilgilenmektedir.

8

İki çocuğundan birinin doğuştan yürüme engeli bulunan anne adayımız; çocuğu için birçok fedakarlık yapmıştır. Üç ameliyat geçiren ve bir ameliyat daha olması gereken kızı için mücadele etmektedir.

9

Her iki gözü de tamamen görmeyen anne adayımız; dört kız çocuğu yetiştirmiştir. Kendisinin sahip olmadığı her şeyi çocuklarına sunmaya çalışan, onlara hiçbir eksiklik yaşatmayan anne; görme 

Nur Melek kakş

Öğretmen

Yunuz CEBİR

öğretmen

pisko-sosyal destek
Fatıma Betül BALIM

gonul elcisi
Gülsüm YÜCEL

Faaliyetler

Zeynep TEMEL

Esmanur DURAK

  En Gönüllü İlçeler
Merkez 1028
Ardeşen 212
Fındıklı 200
Diğer İlçeler
Ahmet AKPINAR

Aleyna YAVUZASLAN

Merve AKÇAY