Abbas Oktay BALCI

Ahmet AKPINAR

Döne UYAR

Nur Melek kakş

Öğretmen

Fatıma Betül BALIM

Yılın Annesi Seçiliyor

Maddi imkansızlıklara ve çileli hayatına rağmen ayakta kalmaya çalışan anne adayımız; yedi çocuk dünyaya getirmiştir. Dört kız çocuğunu kalıtsal bir hastalıktan dolayı kaybetmiş ve halen iki kız çocuğunun sağlık sorunlarıyla uğraşmaktadır

1

Oğlu ve iki torunu ile birlikte yaşayan 66 yaşındaki anne adayımız; torunlarının bakımını üstlenmiştir. Otizmli olan torunlarından birinin tüm eğitim programlarına en az diğer anneler kadar aktif olarak katılmaktadır.

2

İki çocuğundan biri bedensel ve zihinsel engelli olan anne adayımız; eşinden ayrı olmasına rağmen çocuklarıyla maddi imkansızlıklara aldırmadan her şekilde ilgilenmektedir.

3

Biri otizmli diğeri de kas zayıflığı engeli olan iki çocuk sahibi anne adayımız; eşinden kalan emekli maaşı ile ve çocukları için aldığı sosyal yardımla çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

4

İki engelli çocuk sahibi olan anne adayımız; kendi sağlık sorunları olmasına ve ameliyat olması gerekmesine rağmen fedakarlık ederek çocuklarının bakımıyla ilgilenmektedir.

5

Akraba evliliği yapan anne adayımız; ailevi sorunlarına rağmen büyük fedakarlıklarla iki çocuk yetiştirmiştir. Çocuklarından biri Üniversiteyi birincilikle bitirmiş, diplomasını annesine hediye etmiştir.

6

Üç çocuk dünyaya getiren anne adayımızın çocuklarından biri 2 yaşındayken yanlışlıkla deterjan içmiş, yemek borusu alınmak zorunda kalınmıştır. Defalarca operasyon geçiren çocuğun tedavisi halen devam etmektedir.

7

Dört çocuğu olan anne adayımız; ikiz olan kız çocuklarını 3 ay arayla kaybetmiştir. Diğer iki erkek çocuğu da yatalaktır. Geçirdiği bir kazada kaburgası kırıldığından belinde ve ayağında platin vardır. Buna rağmen çocuklarıyla ilgilenmektedir.

8

İki çocuğundan birinin doğuştan yürüme engeli bulunan anne adayımız; çocuğu için birçok fedakarlık yapmıştır. Üç ameliyat geçiren ve bir ameliyat daha olması gereken kızı için mücadele etmektedir.

9

Her iki gözü de tamamen görmeyen anne adayımız; dört kız çocuğu yetiştirmiştir. Kendisinin sahip olmadığı her şeyi çocuklarına sunmaya çalışan, onlara hiçbir eksiklik yaşatmayan anne; görme 

Seyyare DEĞİRMENCİ

İŞKUR ÇALIŞANI

Saime GENÇ

Muhammet Ali YILDIRIM

Öğretmen-Grafiker

gonul elcisi
Tuba ÖKSÜZ

Faaliyetler

Zeynep TEMEL

Hatice YILMAZ

  En Gönüllü İlçeler
Merkez 1028
Ardeşen 212
Fındıklı 200
Diğer İlçeler
Elif KAYIKCIOĞLU

Beyza Nur KARABULUT

Merve AKÇAY