Seyyare DEĞİRMENCİ

İŞKUR ÇALIŞANI

Nur Melek kakş

Öğretmen

Döne UYAR

Merve AKÇAY

Selda YANIKLAR

Anneler Günü Programı

Rize Valiliği himayelerinde, Gönül Elçileri Koordinasyon Birimi koordinatörlüğünde, Rize Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü ve İlçe Kaymakamlıklarının desteği ile Rize Halk Eğitim Merkezi, Rize Gençlik Merkezi, Rizem Güzel Sanatlar Derneği, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği işbirliği ile hazırlanan “Anneler Günü” programında anneler bir araya geldi.

Rize Valisi Sayın Ersin YAZICI’nın eşi Hanife YAZICI, Garnizon Komutanı eşi Meryem COŞKUN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü eşi Pınar KARAMAN, İl Emniyet Müdürü eşi Esma ÇAKICI, Vali Yardımcıları eşleri, İlçe Kaymakamları eşleri, kurum amir eşleri, gönül elçileri, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve annelerin katıldığı program Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

 Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin folklor gösterisi ile başlayan programda Rizem Güzel Sanatlar Derneği Geleneksel El Sanatları Sergisi açılışı yapılarak eserler tanıtıldı ve salona geçildi. Anneler Günü’ne özel olarak hazırlanan sahne programında açılış konuşmasını Hanife YAZICI yaparak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Sahne programında Güneysu Anaokulu öğrencilerinin ve Çayeli 9 Mart İlkokulu 2. Sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzikli gösteriler yer aldı. Ayrıca Rize Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan Anneler Günü videosuyla il protokolü ve gençlerin annelere mesajları iletildi. Ardeşen Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından hazırlanan skeç ve Rize Belediyesi Gençlik Merkezi Tiyatro Topluluğu Sorumlusu Huzeyfe KESKİNKILIÇ tarafından hazırlanan şiir dinletisi programa renk kattı.  İlçe Kaymakamlıklarının destekleriyle hazırlanan hediye paketleri yapılan çekilişle salondaki katılımcılara dağıtıldı. Çekilişin ardından Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin hazırladığı ‘Yılın Annesi’ programında bu yıl aday gösterilen 19 annenin hikayesi salondakilerle paylaşıldı ve annelere hediyeler takdim edildi.  Komisyon değerlendirmesinin ardından belirlenen adayların sunumuyla yapılan halk oylaması ile  Meryem TELCİ ‘Yılın Annesi’ seçildi. Bu yılın Onursal Anne plaketi ise, 11 Mart 2016 tarihinde vefat eden ilimiz hayırseverlerinden Merhume Sayinur YARDIMCI anısına kızı Yasemin YARDIMCI’ya verildi. Yasemin YARDIMCI yaptığı konuşmada annesi ile anılarını anlatırken salondakilere duygusal anlar yaşattı. Yıllın Annesi adaylarına özel hediyeler sunulurken, Pazar Kaymakam eşi Pınar ASLAN tarafından Hanife YAZICI Hanımefendiye Anneler Günü hediyesi olarak ressam Hızır ÖZEN’in yaptığı kara kalem portreyi hediye etti.

Program sonunda Rize Halk Eğitim Merkezi’nin hazırladığı kokteylde annelere ikramlar sunuldu. Günün anısına toplu fotoğraf çekimi ve çiçek dağıtımıyla program kapanışı yapıldı.

Zeynep TEMEL

Beyza Nur KARABULUT

Abbas Oktay BALCI

gonul elcisi
evrim koloğlu keser

Faaliyetler

Yunuz CEBİR

öğretmen

pisko-sosyal destek
Yasemin ÖZBEK

  En Gönüllü İlçeler
Merkez 1028
Ardeşen 212
Fındıklı 200
Diğer İlçeler
Esra ALEMDAROĞLU

Büşra URUÇ

Tuba ÖKSÜZ